تبلیغات
...::|مـرصـاد نـیـوز|::.. - آیا آرماگدن در راه است؟؟؟؟
به گروه خبری مرصاد نیوز خوش آمدید.

مرتبه
تاریخ : جمعه 1 شهریور 1392
سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) پیش‌بینی کرد بزودی جنگی با مرکزیت "بیروت" بین سوریه، لبنان و اسرائیل درمی‌گیرد که دامنه‌های آن خیلی زود سراسر منطقه را در بر خواهدگرفت.
گروه بین‌الملل مشرق - روزنامه السیاسة لبنان که به سیاست‌های خصمانه خود علیه حزب‌الله لبنان و محور مقاومت در منطقه معروف است، اخیرا گزارش جالبی به نقل از یک منبع که مدعی ارتباط با سازمان جاسوسی مرکزی آمریکا شده، منتشر کرده است. این روزنامه به نقل از دیپلمات‌های عرب در واشنگتن اعلام کردند که احتمالاً به‌زودی انفجاری در منطقه ایجاد خواهد کرد که از خیابان‌های بیروت و شهرهای اصلی دیگر لبنان آغاز می‌شود و جنگ داخلی را در این کشور ایجاد خواهد کرد.

این گزارش به نقل از منابعی از سازمان جاسوسی مرکزی آمریکا مدعی شده که بیشتر گزارش‌ها و تحولات و اطلاعات موجود از منطقه بویژه لبنان و سوریه و اسرائیل بر وقوع این انفجار گسترده در منطقه تاکید دارد، شراره‌های این انفجار به صورت خاص از شهر بیروت آغاز شده و در ادامه شامل سوریه و اسرائیل نیز خواهد شد، به گونه‌ای که جنگی را بین این سه طرف ایجاد خواهد کرد که در ادامه تمام منطقه را در بر خواهد گرفت.


این اخبار گرچه نوعی خبرپراکنی رسانه‌ای به نظر می‌رسد، اما تحلیلگران اعتقاد دارند‌، اگر انتساب این اخبار به سازمان جاسوسی آمریکا درست باشد، می‌تواند نشان دهنده طرحی جامع از سوی واشنگتن برای ایجاد اقدامات تروریستی مهیب در لبنان با هدف بروز فتنه داخلی در این کشور باشد.این در حالی است که به احتمال فراوان سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی در انفجارهای اخیر در لبنان بویژه در ضاحیه بیروت نیز دست داشته‌اند، اما با فرماندهی حکیمانه "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب‌الله لبنان این توطئه‌ها ناکام مانده است.

دیپلمات‌های آمریکایی می‌گویند: همه چیز برای این جنگ بویژه بعد از انفجار شکل نهایی را به خود گرفته است، چرا که برخی دیگر از اتباع کشورهای حوزه خلیج فارس و آمریکا و اروپا نیز خاک لبنان را ترک کرده‌اند.این گزارش مدعی شده که دست کم نیمی از هتل‌های لبنان تعطیل شده‌اند و میزان مسافرت به این کشور نیز 80 درصد کاهش پیدا کرده است، حجم تبادل تجاری بین المللی با این کشور نیز 90 درصد کمتر شده است. تمام این مسایل نشان از چهره خونین جنگ آینده دارد. به‌ویژه اینکه اسرائیل نیز آمادگی‌های نظامی خود را در مرزهای لبنان و سوریه توسعه داده است.طبقه بندی: بین الملل، 
ارسال توسط فدایی امامنا خامنه ای
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی