تبلیغات
...::|مـرصـاد نـیـوز|::.. - سیمای مسیح را در وجود امام و آیت الله خامنه ای می‌بینیم
به گروه خبری مرصاد نیوز خوش آمدید.رئیس شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان گفت: عنایتی که حضرت امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای، این دو شخصیت جهان اسلام بر ادیان ابراهیمی داشتند ما در هیچ‌جای دنیا سراغ نداریم و سیمای مسیح را در وجود آنها می‌بینیم.

به گزارش مرصاد نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و خیریه آذربایجان‌شرقی، گریگور چیفتچیان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی احترام خاصی نسبت به اقلیت‌های مذهبی و دینی قائل است که چنین فضایی در دیگر کشورها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تبلیغات منفی علیه نظام اسلامی ایران کور و بی‌فایده است، خاطرنشان کرد: جامعه ارامنه و مسیحی ایران همپای ملت ایران در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور داشته‌اند چنانکه ما نیز شهدایی در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده‌ایم.

چیفتچیان با اشاره به اینکه عنایت جمهوری اسلامی ایران بر ادیان غیرمسلمان ستودنی است، گفت: این نظام در عمل ثابت کرده که احترام مضاعفی نسبت به پیروان ادیان ابراهیمی در کشور قائل است.

وی تاکید کرد: عنایتی که حضرت امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای، این دو شخصیت جهان اسلام بر ادیان ابراهیمی داشتند ما در هیچ‌جای دنیا سراغ نداشته و نداریم و سیمای مسیح را در وجود آنها می‌بینیم.

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان در ادامه خواستار حل مشکلات موقوفات ارامنه با سایر نهادها شد و افزود: احکام وقف در اسلام جزو عالی‌ترین موازین شرعی است که به طور قطع این اداره کل نسبت به برطرف شدن موانع و ‌مشکلات موجود ارامنه اقدامات مؤثری انجام خواهد داد.

حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با تقدیر از توجه ویژه خلیفه ارامنه نسبت به اسلام و رهبر معظم انقلاب اسلامی، به تشریح دیدگاه‌ها و موازین شرعی مسئله وقف از دیدگاه مبانی اسلامی پرداخت.

وی با بیان اینکه احیای سنت حسنه وقف مایه رشد و تعالی جامعه خواهد بود، افزود: وقف حضور دائمی در سفره نعمت و رحمت الهی است، این سنت حسنه به عنوان صدقه جاریه از جایگاه ارزنده‌ای میان مسلمانان برخوردار است.طبقه بندی: فرهنگی،  مذهبی، 
ارسال توسط مرصاد
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی