تبلیغات
...::|مـرصـاد نـیـوز|::.. - افشای گام بعدی عربستان علیه سوریه
به گروه خبری مرصاد نیوز خوش آمدید.

مرتبه
تاریخ : جمعه 7 بهمن 1390


یک عضو گروه ضد سوری موسوم به شورای ملی سوریه از گام بعدی رژیم آل سعود علیه نظام سوریه پرده برداشت.

به گزارش مرصاد نیوز به نقل از الیوم السابع، رمضان گفت عربستان به زودی شورای انتقالی(شورای خودخوانده مخالفان سوری) را به رسمیت خواهد شناخت.

وی افزود سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان به هیئت مخالفان سوری که هفته گذشته با وی در قاهره دیدار کردند، گفته بود عربستان سعودی به زودی شورای ملی را به عنوان نماینده رسمی مردم سوریه به رسمیت می شناسد.

رمضان گفت سعود الفیصل نظام سوریه را مسئول شکست تیم ناظران عرب در سوریه دانسته است و در صورتی که نظام سوریه به مطالبات اتحادیه عرب پاسخ ندهد، پرونده اش به شورای امنیت ارجاع خواهد شد.

تماسهای گسترده مخالفان سوری با رژیمهای عربی و غربی

از سوی دیگر دفتر اطلاع رسانی گروه خودخوانده شورای ملی سوری در بیانیه ای اعلام کرد دفتر اجرایی این شورا تماسهای فشرده و گسترده ای با سازمان ملل متحد، اتحادیه عرب و دولتهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و همچنین اتحادیه اروپا و رژیمهای عربستان، قطر، مصر و ترکیه برقرار کرده است.

خاطر نشان می شود کشورهای جبهه همسو با سیاستهای غرب در اتحادیه عرب در تازه ترین تصمیم مداخله جویانه خود، از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خواسته اند ظرف دو ماه، قدرت را به معاون خود فاروق الشرع واگذار کند که دمشق با محکوم کردن این موضع، اعراب را از پیامدهای دخالت در امور داخلی سوریه برحذر داشته است.

طبقه بندی: بین الملل، 
ارسال توسط مرصاد
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی