تبلیغات
...::|مـرصـاد نـیـوز|::.. - ایران پهپاد آمریکایی را پس می دهد
به گروه خبری مرصاد نیوز خوش آمدید.

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 دی 1390

«آسوشیتدپرس»، به نقل از رادیو دولتی ایران ، گزارش داده است که ایران یک مدل کوچک شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را ساخته است و می خواهد آن را به آمریکا بفرستد.
به گزارش مشرق ،تابناک نوشت:

پس از شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی موسوم RQ170 به مقامات این کشور   مقامات آمریکا خواستار بازگشت این هواپیما از سوی ایران به آمریکا شده است .
 
در همین ارتباط ، «آسوشیتدپرس»، به نقل از رادیو دولتی ایران ، گزارش داده است که ایران یک مدل کوچک شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را ساخته است و می خواهد آن را به آمریکا بفرستد.
 
بر اساس این گزارش این مدل کوچک شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی حدود یک هشتادم نمونه اصلی آن است و شبیه اسباب بازی است که بنا بر نوشته «سی بی اس نیوز »با مبلغی حدود 7 هزار تومان یا 4 دلار ساخته شده است .
 
پس از شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی باراک اوباما در کنفرانسی مطبوعاتی با نوری المالکی نخست وزیر عراق گفته بود که وی نظری درباره اطلاعات طبقه بندی شده آن هواپیما ندارد ، اما از ایران خواسته است که این هواپیمای بدون سرنشین را به آمریکا برگردانند . موضوعی که با واکنش هایی از سوی برخی مقامات نظامی ایران هم مواجه شد.
 
بازتاب این خبر دررسانه های آمریکایی در حالی است که گویا برنامه ای که یکی از رادیوهای ایران مطرح شده جنبه طنز داشته ، اما رسانه های آمریکایی آن را جدی گرفته اند .طبقه بندی: امنیتی و دفاعی، 
ارسال توسط فدایی امامنا خامنه ای
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی